כללי

דקים לגינה

דקים לגינה 

תוספת נפלאה הם דקים לגינה , בין אם מדובר בגינה אחורית או בגינה קדמית. הם יוצרים משטח מהנה, שאפשר להניח עליו פינת ישיבה מפנקת, לאירוח חברים ובני משפחה.

הם מגיעים במבחר צבעים וגוונים, כך שתוכלו לבחור את הצבע שמתמזג בטבעיות עם עיצוב הגינה שלכם.

דקים מיוצרים ממגוון רחב של עצים, כאשר עצי אורן ואיפאה מהווים את הבחירה הפופולארית והאהובה ביותר. עץ האיפאה נחשב לעמיד ואיכותי מאוד, אך מחירו גבוה יותר.

 דקים לגינה מחומרים סינטטיים או מעצים אמיתיים?

רצוי לבחור בעצים אמיתיים ולא מחומרים סינטטיים, מפני שהם נחשבים ליפים יותר. בנוסף, דקים לגינה מעץ אמיתי, לא יאבדו מיופיים עם השנים. גם כאשר הם נשחקים, הם מקבלים מראה אוטנטי ונאה.

אם המראה המיושן לא מוצא חן בעיניכם, תמיד תוכלו לשכור בעל מקצוע, שיחדש אותם ויחזיר להם את הברק שאיבדו.

חומרים סינטטיים אינם משתווים ליופיו של דק מעץ טבעי. בנוסף, יותר קשה לעצב אותם לצורה המבוקשת, בזמן שעץ הוא גמיש ונוח לעבודה. מסיבה זו, קיימים יותר עיצובים של דקים מעצים טבעיים, מאשר סינטטיים.

היתרון של החומרים הסינטטיים הוא בכך, שהם עמידים יותר לאורך זמן. מצד שני, העלות שלהם עלולה להיות גבוהה יותר מעץ אמיתי.

כיצד תשמרו על מראה הדקים

בהנחה שמדובר בעץ איכותי ושאתם לא מתעצלים לתחזקו, הדק אמור להחזיק מעמד לזמן רב מאוד. התחזוקה עצמה היא מועטה. יתכן שכמה מסמרים ישתחררו ויהיה צורך לחזקם. בנוסף, אם תרצו לרענן את מראה העץ, תצטרכו למרוח עליו שמן מיוחד פעם-פעמיים בשנה.

השמן, אשר מכיל מסנני קרינה, ימנע מהעץ לדהות בשמש הקופחת. אחת לחמש שנים, תוכלו גם לשייף את העץ, כדי לחדש אותו.

כיצד תשמרו על איכות הסביבה

דקים לגינה  מיוצרים מעצים, הנחשבים לחומרים טבעיים, עמידים וידידותיים לסביבה. כדאי שתוודאו, כי העצים שאתם רוכשים נכרתו רק מיערות, בהם יש כריתה מבוקרת של עצים. כריתה מבוקרת דואגת, שכל עץ שנכרת, מוחלף בעץ חדש.

כך יש פחות נזק אקולוגי ליערות ברחבי העולם.

האם דקים לגינה הם הוצאה משתלמת

עלותם של דקים תלויה בכמה גורמים. העץ שתבחרו ישפיע במידה רבה על המחיר. גודל המשטח שאותו צריך לרצף הוא פקטור נוסף. התקנה מקצועית גם מייקרת את כל הרכישה.

התקנה עצמית פופולארית מאוד היום, אך במידה ואין לכם את הניסיון הנדרש, עדיף שתעבירו את המטלה למומחה, שיבצע עבודה מקצועית ומשביעת רצון.

מחירם הכולל של חומרי הגלם והתקנה מקצועית עשוי להראות לכם יקר. מצד שני, אתם מגדילים את שטח הבית, משמישים את הגינה ומרוויחים שטח נפלא לאירוח ולהתרגעות.

אם אתם אוהבים לארח חברים ומשפחה, לשבת בחוץ, לשתות יין וליהנות מאוויר הצח – כדאי לכם להשקיע בריצוף היפהפה הזה. העלות והטרחה משתלמים בשעות מפנקות של הנאה ושלווה. אין כמו היופי של דק מעץ טבעי.