לוי פרופילי עץ – מחסן עצים פרגולות דקים
 

פרגולות וסככים

סגור לתגובות על פרגולות וסככים
Posted by morsofer on 12/19/2012


Shadow

פרגולות וסככיםפרגולות וסככים:

המשותף ביניהם

פרגולות וסככים דומים ביניהם בכמה בחינות. שניהם מהווים הגנה מפני הגשם, שניהם מספקים צל מפני השמש, את שניהם מתקינים בחלק החיצוני של הבית, ובמידה מסויימת, משתמשים באותם החומרים עבור פרגולות וסככים.

פרגולות וסככים באים מאותה משפחה, ולכן זהים ברובם. אולם, ישנו גם שונה מהותי ביניהם, עליו נעמוד בהמשך. חשוב כי תידעו להבדיל בין ההבדלים הללו, בכדי לדעת מה הנכם באמת רוצים. כאשר אתם יוצאים לרכוש פרגולה או סכך, חשוב שתידעו לא פחות מאלו המייעצים לכם. אלו, פעמים רבות ינסו "להפיל" עליכם סחורה שברצונם להיפטר ממנה או שאינה מתאימה בהכרח לכם. ידע הוא כוח, והדבר נכון גם במקרה זה. הקפידו לחקור ולברר כמות מידע ככל האפשר, בכדי להבטיח כי אכן תקבלו את מה שחשקתם בו.

פרגולות וסככים- השונה ביניהם

פרגולה לרוב מותקנת כיחידה עצמאית, או כצמודה למבנה. פרגולות מורכבות משתיים או ארבע קורות תומכות, כשהגג לקירוי מעליהן. את הפרגולות ניתן לעצב ממגוון גדול של חומרי גלם. הפופולאריים ביניהם הינם פרגולות אלומיניום או פרגולות עץ.

סוכך, לעומת זאת, מותקן תמיד בצמוד למבנה- בצמוד לדלת, מעל חלון, ועוד. תמיד יהיה הסוכך עשוי מחומר מתכתי: ברזל או אלומיניום, בשילוב עם ברזנט או בד. כך, המתכת מספקת את התשתית, את זרועותיה התומכות של הסוכך, ואילו הברזנט או הבד מאפשרים את הקירוי.

היתרון העיקרי שיש לסוכך לעומת הפרגולה, הוא שסוכך ניתן ל"הפעלה"- ניתן לפתחו, לסוגרו, ולכוון אותו כנגד השמש. כיוון שהפרגולה בנויה על עמודים תומכים, היא נשארת קבועה ואינה מאפשרת זאת. מצד שני, כיוון שהסוכך יותר פונקציונלי ופרקטי, כלומר, משרת מטרה מסויימת, עיצובו פחות מסוגנן ויפה לעומת הפרגולה.

פרגולות וסככים שונים ביניהם גם מבחינת המחיר. אלומיניום ממנו עשוי הסוכך, הוא חומר זול יותר מעץ, החומר ממנו לרוב נבנה הפרגולה.

מבחינת המידות, גודל הסוכך לרוב קומפקטי וקטן יחסית, במיוחד כאשר הוא סגור. מנגד, פרגולה עשויה להתפרש על פני עשרות מטרים.

Shadow

Comments are closed.

Shadow