לוי פרופילי עץ – מחסן עצים פרגולות דקים
 

דלתות פניםShadow

דלתות פנים      

                                                                               

בשוק קיימות אופציות רבות של עיצובים, כאשר נעשית הפרדה ברורה בין עיצובן של דלתות לחדרי שינה לבין דלתות המיועדות לחדרי השירות השונים כמו מטבח, שירותים, אמבטיה וכיו"ב.

בניגוד לעבר הרחוק, בו היו הדלתות אחידות ופשוטות למראה, היום מקבלות דלתות הפנים מקום של כבוד כחלק מהאביזרים המשפיעים ביותר על האווירה בבית.

אל הדלתות מתייחסים כאל רהיט וכל היבט עיצובי שלהן נבחן בקפידה.

דלתות שירותים ומקלחות – מה מיוחד בהן ?

דלתות של חדרי שירותים משמשות למעשה שתי מטרות כמעט סותרות. מצד אחד נועדו דלתות אלו ממש כמו בחדרי השינה לתת פרטיות לאדם העושה שימוש בחדר השירותים.

אולם מצד שני יש לדלתות אלו תפקיד נוסף והוא לאפשר לאדם העומד מחוץ לחדר השירותים לדעת בוודאות האם הוא יכול להיכנס לחדר השירותים או שיש כבר מישהו בפנים. בדרך כלל בוחרים בפתרון של חלונית מזכוכית חלבית.

חלונית זו מאפשר לראות אם חדר השירותים מואר (כלומר תפוס) אך אינה מאפשרת לצפות בפרטי הפרטים בתוך השירותים.

ומה עושים בחדרי שינה ?

חדר שינה מצויד ברוב המקרים בדלתות קלאסיות, כלומר מעוצבות ללא חלון כלשהו. בצד התפקיד המרכזי של שמירה על פרטיות הדיירים בחדר השינה, משמשת דלת זו גם כסנן רעשים כדי לאפשר שינה נעימה וכדי שלא יישמעו קולותיהם של דיירי חדר השינה, מחוץ לחדר עצמו.

חשיבות ניכרת קיימת בתחום זה לחדרי הורים בעיקר בבתים בהם מתגוררים גם ילדים ובני-נוער.

האם יש פתרונות מיוחדים לארונות וחדרי ארונות ?

בעיות של צפיפות וחוסר מקום בשטחי הדירות בכלל ובשטחי חדרי השינה בפרט, הביאו לעולם פתרון ייעודי : דלתות אשר נפתחות על ידי הזזתן בעזרת מסילה ולא פתיחתן על ציר חד צדדי.

פתרון זה מאפשר למקם חדרי ארונות במקומות צרים יחסית ולנצל באופן מיטבי הן את שטח האחסון של חדר הארונות והן את שטח החדר ממנו ניגשים לחדר הארונות.

שני סוגים עיקרים של דלתות ההזזה הן דלת האקורדיון ודלתות הזזה אשר נפוצות יותר בעיצוב ארונות בגדים ולא רק בחדרי ארונות.

האם מדובר בתעשייה של ממש ?

תעשיית דלתות הפנים אינה נופלת ברמתה מזו של תעשיית דלתות החוץ. חברות רבות משלבות בין שני התחומים הללו ומתמחות בשניהם. עבודה מול חברה כזו יכולה לתת חבילה מקפת לבית ההולך ונבנה או משופץ.

יחד עם זאת יש לשים לב כי יחד עם העלייה באיכות הדלתות באה גם עלייה במחיריהן ולסעיף הדלתות בתכנון הבניה יש פתאום עלות כלכלית לא מבוטלת.