לוי פרופילי עץ – מחסן עצים פרגולות דקים
 

דלתות פנים מעץShadow

טיפים ל- דלתות פנים מעץ

בעת תכנון של בניה או שיפוץ, אנו משקיעים מאמץ רב בתכנון רכישת דלת הכניסה לבית.

הסיבה היא שעלות הקניה שלה היא משמעותית ביותר.

אך אין לשכוח כי כמות דלתות הפנים הנמצאת בבית עולה על כמות הדלתות החיצוניות ולכן נוצר לעיתים מצב שעלותן של סך דלתות הפנים על משקופיהן ופרזוליהן עולה אל מעבר לזו של דלת הכניסה ולכן ראויה לתשומת לב נאותה של המתכנן והמבצע.

ממה מייצרים דלתות פנים מעץ ?

 

בניגוד לנהוג בדלתות הפונות אל מחוץ לבית, הרי שדלתות פנים מעץ אינן בנויות ממתכת כמו אלומיניום או פח, אלא מורכבות מרכיבי עץ באיכויות שונות. האיכות הנחותה ביותר מיוחסת ל – דלתות הפנים מעץ "הריקות".

כלומר אותן אלו המורכבות משני לוחות שבתווך שביניהן יש אוויר או חומר מילוי רך כמו קרטון או קלקר.

דלתות אלו נמדדות באיכותן על פי טיב העץ שממנו עשויים הלוחות, אך הן נופלות בבירור מאיכותן של דלתות העץ המלא שהן חוד החנית של דלתות הפנים מבחינת איכות ומבחינת מחיר, כאשר גם כאן סוג העץ קובע את דירוג האיכות הפנימי של קבוצה זו.

ממה צריך להיזהר ?

לדלתות הפנים שני אויבים עיקריים. הראשון תמים למראה ובדרך כלל נוטים להתעלם מקיומו מאחר והוא מקושר באסוציאציה מידית דווקא לדלתות חוץ – רטיבות.

בדלתות פנים מעץ סכנת הרטיבות נשקפת לא רק בדלתות המטבח, האמבטיה, חדרי השירותים והכביסה, אלא למעשה בכל דירה בה הריצוף נשטף במים. האויב השני של הדלתות הינם מזיקי העץ.

אותם מזיקים החיים בכל בית ומחבלים ברהיטים, לא מתעלמים גם מהעץ שבדלתות הפנים ונהנים לכרסם אותו.

אז איך מתגוננים ב- דלתות פנים מעץ ?

בשוק קיימות היום דלתות פנים מעץ איכותיות המצופות בחומרים המונעים מהדלתות להינזק עקב רטיבות ואפילו מרתיעים את המזיקים מלנגוס בדלתות.

באפיון כללי ניתן לומר כי הצבעים האטומים על בסיס שמן טובים יותר למניעת נזקים ובעת ייצור הדלתות הם נמהלים בחומרי-מגן.

מה כדאי לזכור ?למעשה קיימות היום בשוק דלתות המגיעות עם אחריות מהחברה היצרנית ל 3-5 שנים נגד נזקי רטיבות ומזיקי-עץ.

בניגוד לעבר, בו היו הדלתות אחידות יחסית (בעיקר צבע לבן ומשקופים פשוטים), היום מקבלות דלתות הפנים מקום של כבוד כחלק מהאביזרים המשפיעים ביותר על האווירה בבית.

הדלתות מקבלות היום יחס של רהיט וכל היבט עיצובי שלהן נבחן בקפידה. בשוק קיימות אופציות רבות לעיצוב ולמרות שבדרך כלל מקפידים על אחידות דלתות הפנים בתוך אותו בית, הרי שבין הבתים קיימים הבדלים משמעותיים ביותר.

מאחר והחלפת הדלתות מורכבת ומסובכת מומלץ לקנות דלתות פנים מעץ באיכות גבוהה אשר צופו בחומרי מגן נגד נזקי רטיבות ומזיקים.