לוי פרופילי עץ – מחסן עצים פרגולות דקים
 

דלתות פנים מעוצבותShadow

דלתות פנים מעוצבות  

דלתות פנים מעוצבות המעוטרות יכולות להעניק אווירה אלגנטית מאוד לבית. לפני כמה עשורים, לא הייתה מודעות לנושא של דלתות פנים מעוצבות.

מה היתרונות של דלתות פנים מעוצבות מעץ ?

המושג דלתות עץ הוא רחב מאוד. הביקוש לדלתות  אלה הוליד שפע של סגנונות ועיצובים. היתרונות של דלתות פנים מעוצבות המיוצרות מעץ הם האיכות שלהן. הן מחזיקות מעמד שנים רבות ונראות מצוין ובמצב חדש.

הן גם משדרות אווירה חמימה וביתית וזאת בניגוד לדלתות מחומרים אחרים כאלומיניום או זכוכית, אשר יוצרות תחושה קרה ומנוכרת והמשויכות יותר למבני משרדים.

בנוסף, העבודה עם עץ מציעה נוחות וגמישות רבה. ניתן לעצב את העץ במגוון סגנונות ולעטר אותו בטקסטורות רבות. אפשר לשלב בדלת חלונות, עיטורים ועוד, אשר מוסיפים אלגנטיות רבה. ניתן לייצר דלתות פנים בהתאמה אישית, אם כי המחיר כמובן גבוה יותר ממחירה של דלת, שזמינה במלאי.

אילו ציפויים של דלתות פנים מעוצבות מוצעים בשוק ?

קיימים ציפויי עץ רבים עבור דלתות פנים מעוצבות. בין ציפויים אלו אפשר למנות עץ מלא, עץ גושני, פורמייקה, פורניר וכו'. מדוע יש כל כך הרבה ציפויים? כדי שאנשים יוכלו לבחור מתוך מגוון רב ורחב.

לכל ציפוי יש את היתרונות והמראה העיצובי שלו, כאשר בחירת הציפוי תלויה מאוד בטעמו של הלקוח.

השוני בין הציפויים השונים בדלתות פנים מעוצבות

דלתות פנים מעוצבות מתחלקות למספר קטגוריות עיקריות, ביניהן אפשר למנות את דלתות מצופות בלמינטו, דלתות מצופות בפורניר ודלתות פורמייקה.

הדלת עצמה מורכבת מ-MDF, שהוא עץ דחוס, שמצפים אותו בלמינטו/פורניר/פורמייקה. הציפוי חשוב במיוחד, מכיוון שהוא מגן על הדלת מפני נזקים כמו שריטות. פורמייקה – פורמייקה אמיתית עמידה לנזקים, מכות, מים ושריטות. היא עשויה משרף סינטטי ואפשר למצוא אותה בשפע של טקסטורות של עצים וצבעים. למינטו – הוא טפט של עץ, שעובר למינציה. מדובר בציפוי שדומה מאוד לפורמייקה, אך הוא אינו עמיד כמוה. למרות זאת הוא נחשב לציפוי איכותי ועמיד. ניתן לבחור בו במגוון רחב של טקסטורות ועצים. פורניר – הוא ציפוי יוקרתי של עץ. מדובר בקליפה ממשית של עץ אשר מדביקים על דלתות פנים מעוצבות בעבודת יד מדויקת, לאחר ייצור הדלת. זוהי שכבה דקה, אשר יכולה להגיע במגוון סוגים, צבעים וגימורים שונים – עם לכה, בלי לכה וכו'…

את הפורניר אפשר למצוא בעובי של החל מ-0.2 מ"מ ועד עובי של 2.5 מ"מ. העובי המומלץ לדלתות פנים הוא 0.6 מ"מ.

ולבסוף , ישנן דלתות פנים מעוצבות המיוצרות מעץ מלא. מדובר בעץ איכותי ביותר, שלא עבר תהליך עיבוד. מחירן של דלתות אלו הוא כמובן יותר יקר, אבל מביני עניין מעדיפים אותן על פני האחרות, הן בשל איכותן הגבוהה והן בשביל תדמיתן הנוצצת, המשייכת אותן לעשירונים העליונים.

לסיכום דלתות פנים מעוצבות האם לקחת ?

דלתות עץ מלא ודלתות מפורניר אמנם יקרות יותר משאר האופציות אך הן מציעות יתרון משמעותי על שאר הדלתות בשוק. במידה והן דוהות או מתלכלכות אחרי כמה שנים, ניתן לשלוח לחידוש, הכולל בדרך כלל שיוף עדין, צביעה מחדש וציפוי לכה או אפוקסי. אז, מתקבלת דלת חדשה.